SK | EN

BATANCO NESKROTNÁ VÁŠEŇ

AKAWA EBRITTE

HOVAWART

Akawa - Charakteristika

Základné údaje

Dátum narodenia: 24.05.2013                          
Pohlavie: sučka  
Číslo zápisu: SPKP 1185  
Číslo čipu: 941000015368160  
Farba: čierna so znakmi  
     
   Krotitelka hadov Kawa

Charakteristika

Akawa je sučka mohutnej silnej kostry s pekne modelovanou hlavou, správne nasadenými ušami, rovným chrbátom a s perfektným osvalením. Má úplne rovné končatiny s veľmi dobrým uhlením, vďaka čomu je jej pohyb ľahký, neuveriteľne rýchly a zároveň elegantný. Srsť má hustú, dlhú a lesklú. Chvost má v afekte nesený trochu vyššie nad chrbátom, ale je správne nasadený a v správnej dĺžke.

 

Kawa je veľmi temperamentná "baba", plná elánu a má obrovskú chuť stále niečo robiť. Je úžasný koristník a veľmi dobre sa s ňou pracuje pri výcviku. Zatiaľ sa prejavuje ako multi-talent, darí sa jej aj v stopovaní a od figurantov dostáva samé pochvaly. Jej neskutočný temperament vidíme denne aj na dvore v podobe okúsaných stolčekov, stromčekov, kvetináčov, vedierok, rohožiek, vysadených kvetiniek, roztrhaných vankúšov, farebného molitanového posypu a podobných srandičiek :) Ale vie byť aj prítulná "cica" a pekne poslušne s nami spinkať v posteli (iba občas).

 

S Batancom tvoria perfektne zohratú dvojicu a majú sa veľmi radi. Vďaka Kawe sa Batino tak trochu vrátil do šteniatkovských čias a znovu sa jaší a blázni ako malý. 

 

Kawuška je naša malá "opica" a jej príchod do našej rodiny je pre nás obrovským nádherným darom!

 

 

 

 
Pes pre život, nie pre biznis