SK | EN

BATANCO NESKROTNÁ VÁŠEŇ

AKAWA EBRITTE

HOVAWART

Novinky 2011

13.11.2011

Úspešne sa nám v Chorvátskom Grobe podarilo zložiť stopárku skúšku FPR-1 s počtom bodov 90. Rozhodca Martin Kozárek.

FPR1

 

 

 

 

3.10.2011

Naša výstavná premiéra v susednom Maďarsku na medzinárodnej výstave CACIB DERBY v Komárome bola pre nás nečakane úspešná: Batanco sa v triede šampiónov umiestnil na prvom mieste, následne získal aj titul CACIB a v záverečnom kole si vybehal BOB. Posudzovala pani Juhász Istvánné (HU). Celkový dojem z výstavy a výstaviska sme mali veľmi dobrý a radi by sme sa tejto výstavy zúčastnili aj na budúci rok.

 

24.9.2011

V Kromeříži sa konala česká klubová výstava hovawartov, ktorej sme sa zúčastnili po prvý raz. V triede šampiónov v silnej konkurencii 8 psov sme si s Batancom vybehali ocenenie V2, r.CAC. Posudzoval Tibor Havelka (SK).

 

7.9.2011

Batancovi bol priznaný titul Slovenský grand šampión.

 

27.8.-4.9.2011

Tento týždeň sme strávili na letnom výcvikovom tábore SHK v Podskalí. Bol to jeden z najlepších táborov, aké sme zažili. Nádherné prostredie, dobré ubytovanie, dostatok miesta na výcvik a venčenie, ale hlavne skvelá partia ľudí a perfektní výcvikári. Opäť sme sa naučili veľa nových vecí, predovšetkým od Peťa Lengvarského, ktorý sa nám venoval pri nácviku stôp. Síce sme mali v pláne sa v závere tábora zúčastniť aj na skúške FPR-1, ale počas nácviku sme zistili, že ešte potrebujeme popracovať na technike, tak sme si termín skúšky zatiaľ posunuli na jeseň. Dúfame, že takýchto dobrých akcií bude len pribúdať.

 

28.8.2011

Na Špeciálnej výstave SHK v Podskalí bol Batancovi odovzdaný diplom a priznaný titul Klubový šampión.

Na oslavu nového titulu sme si potom s Batancom zabehali v triede šampiónov a veľmi nás potešilo, keď pani rozhodkyňa Janka Svobodová ukázala na Batanca a poslala ho na prvé miesto! Takže letný tábor sme začali s perfektným úvodom V1 CAC.

 

21.8.2011

Veľmi horúci augustový víkend sme strávili na Bratislavskej dostihovej dráhe, kde sa konala MVP DUODANUBE BRATISLAVA. V sobotu sme v triede šampiónov obsadili prvé miesto s hodnotením V1 CAC r.CACIB a v nedeľu sme sa s naším rakúskym súperom v triede vymenili a prvé miesto sme prenechali jemu :) Naše hodnotenie bolo V2 r.CAC. Boli sme radi, že sme vôbec tú horúčavu vydržali a že sa nám podarilo vybojovať aspoň kúsok tieňa.

 

29.7.2011

Naša širšia psia rodina má nového člena – krásnu mladú fenku flat-retrievera Astu. S Batinom sa z nich hneď stali veľkí kamaráti.

 

26.6.2011

Na MVP v Brne získal Batanco v triede šampiónov V1, CAC a r. CACIB. Posudzoval pán Luděk Novák.

 
Pes pre život, nie pre biznis