SK | EN

BATANCO NESKROTNÁ VÁŠEŇ

AKAWA EBRITTE

HOVAWART

Novinky 2012

30.12.2012

Do fotogalérie sme pridali fotky z našej vianočnej prechádzky.

 

18.11.2012

Včera, 17.11.2012, sme boli morálne podporiť naše kamarátky Katku s Brittany NM na skúške FH1 v Chorvátskom Grobe. Brittany sa síce tvárila, že sa jej ani veľmi stopovať nechce, ale nakoniec jej "srdce stopára" zvíťazilo a baby sa môžu tešiť zo zloženej skúšky. Hodiny driny a chodenia v blate na poliach sa teda vyplatili a my sa tešíme s nimi! Snáď nezostanú namyslené a budú s nami (amatérmi) ďalej trénovať :)))

 

15.11.2012

Čas letí ako voda ... deti a šteniatka nám rastú ... a my zostávame stále mladí a krásni :)))

Arthur z Merlinovho dvora už má za sebou aj kontrolu vrhu. Pozrieť sa na neho bola naša výkonná poradkyňa chovu Maťka Babíková, ktorá nám poslala jeho aktuálne fotky. Pridali sme ich do Arthurovej fotogalérie

 

23.10.2012

V nedeľu 21.10.2012 sa v Komárome (HU) konala Klubová výstava maďarského hovawart klubu, na ktorej sa prvýkrát predviedol aj Batancov "prvorodený syn" Pusztai Pandur Jágo a už "ostrieľaná" Pusztai Pandur Jázmin. Obaja sa vystavovali v triede dorastu a obaja obsadili rovnaké druhé miesto so známkou VN2. Posudzovala Dušica Bučer (SI). Kompletné výsledky výstavy sú zverejnené na stránke maďarského hovawart klubu tu.

 

23.10.2012

Do fotogalérie sme pridali nové fotky malého Arthura, ktorý už váži cca 2kg :)

 

7.10.2012

Dnes si Batanco asi povedal, že už nás dosť vytrápil s nepodarenými stopami a že to konečne "dá"... a tak sme v KKSI Bratislava úspešne zložili skúšku FPR3 (77 bodov). Atmosféra skúšok a kolektív na tomto cvičáku nás veľmi milo prekvapili a určite sa tam ešte niekedy vrátime. A gratulujeme aj našej kamoške Brittany Nova Moravia a jej paničke Katke, ktoré boli dnes veľmi šikovné a FPR3 urobili na krásnych 90 bodov! Rozhodoval pán Milan Kadlecaj.

 

6.10.2012

Do fotogalérie sme pridali fotky z MHwK ČR od autoriek Hanky Jemelkovej a Míši Václavú a zopár je aj od Romana Rakovana. Viac ich fotografií si môžete pozrieť tu a tu.  A tu je aj video.

 

1.10.2012

Máme prvé fotky Arthura z Merlinovho dvora :)


 

30.9.2012

Včera 29.9.2012 sa v susednej Českej republike konali Majstrovstvá hovawartov ČR. Účasť na naše prekvapenie nebola príliš vysoká - v štyroch kategóriách celkom súťažilo 13 psov, z toho iba dvaja zo Slovenska. S Batancom sme sa zúčastnili v kategórii ZPS1 a po nie veľmi vydarenej stope sme obsadili 3. miesto (iba tri malé body nám chýbali do druhého miesta). Romanovi Rakovanovi s Catherine z Kraje kalicha sa darilo o niečo lepšie a v kategórii ZVV1 si vybojovali pekné 2. miesto. Bola to pre nás nová a určite poučná skúsenosť. Výsledková listina.

 

27.9.2012

Batanco sa stal po druhýkrát tatinkom :)  V chovnej stanici "z Merlinovho dvora" sa mu narodil krásny plavý syn Arthur. A zdá sa, že to bude riadny prefíkanec, lebo už v maminom bruchu to na pánov doktorov hral, že sú tam akože dvaja. No ... ak bude mať rozum po otcovi, tak sa s ním jeho majitelia určite nudiť nebudú :))) Prajeme mu veľa zdravia a krásny život!

 

22.9.2012

Po tréningu na FPR3 ...
sa utrhnem z vodítka K9 ...
a premením sa na F1 :)))

  

22.9.2012

Minulý víkend 15.-16.9.12 sme si urobili malý klubový zájazd do Meisdorfu, Nemecko na spoločnú výstavu dvoch nemeckých hovawart klubov HZD a RZV. V sobotu sme si pozreli show plemenníkov - prevažne nemeckých a v nedeľu sa konala samotná výstava. Prihlásených bolo cca 250 psov z rôznych krajín. Za SHK sa predviedli iba traja hovíci - Golfo Kráľovská stráž, Dorotka z Julinčina údolí a Djamila Aldeon. Žiaľ, ani jeden si vo finále nezabehal, ale i tak boli všetci super a po celý čas sa správali úplne úžasne. Najväčšiu radosť nám urobila opäť Batancova dcéra Jázmin, ktorá si v triede dorastu vybehala krásne druhé miesto :))) 

Tu si môžete pozrieť kompletné výsledky výstavy a viac dôkazov o dobrej nálade počas výletu, t.j. fotky u Romana Rakovana. 

 

13.9.2012

Do fotogalérie sme pridali sme prvé fotky z letného výcvikového tábora z Podskalia.

 

9.9.2012

Včera sa v Maďarsku v konala špeciálna výstava http://www.nksz.hu/fooldal/images/nevezesi_lap.pdf, na ktorej sa po prvý raz predviedla Batancova dcéra Jázmin. A hneď aj zabodovala: Baby Class Winner a BIS Baby :)))  Posielame jej veľkú gratuláciu!

 

 

9.9.2012

LVT Podskalie -posledný augustový týždeň sme už tradične strávili na letnom výcvikovom tábore hovawartov v nádhernom prostredí v Podskalí neďaleko Považskej Bystrice. Okolo samé hory, lesy, skaly, lúky, medvede, vlci ...  Neviem, kto nám na tábory objednáva počasie, ale robí to dobre :) ... vždy je pekne a teplo. Iba počas výstavy nám pršalo, čo však nikoho neodradilo a všetci hovíci sa pekne predviedli. Teší nás úspech našej tréningovej parťáčky Britky, ktorej sa asi už konečne zapáčilo vystavovanie a vybehala si titul V1, CAC, Víťazka ŠV a Čakateľ šamp.IHF. Kompletné výsledky a fotogaléria ŠV SHK. 

A čo sa týka samotného výcviku - sme radi, že aktívnych hovawartoch stále pribúda. Na tábore sa nám preto venovali až piati výcvikári. V stredu sa konali skúšky podľa IPO a vzhľadom na veľký počet účastníkov museli byť prizvaní až dvaja rozhodcovia. S Batancom sme nastúpili na skúšku FPR3, ale keďže sme sa k vypracovaniu dostali až o 12.20h a bola už veľká horúčava, ktorú Batanco neznáša práve najlepšie, tak nám skúška nevyšla. Ale nevadí, trénujeme ďalej.  Opäť sme si precvičili cviky poslušnosti, aporty aj skoky cez prekážky. Špeciálne ďakujeme Miňovi (Milan Mihók), ktorý mal veľa trpezlivosti a šlapal s nami po lúkach aj v čase, kedy by asi radšej "ležal hore pupkom".

Celý tábor bola jedna skvelá dovolenka a už sa tešíme na ten jarný.

 

3.9.2012

Dobrá správa - šteniatka sú na ceste :)))  Dnes nám majiteľka fenky Anonymus Vivi, alias Borky, oznámila, že na sone videli niekoľko šteniatok. Narodiť by sa mali okolo 23.9.2012. Veľmi sa z toho tešíme aj preto, že pre Borku je to vzhľadom na jej vek posledná šanca byť maminou.

 

24.8.2012

Stále poctivo trénujeme s kamoškou Britkou:

Stopa pri Dunaji 2 Stopa pri Dunaji 3 Stopa Britka

 

18.8.2012

Jazmin 6 mesiacovV Bratislave na dostihovej dráhe sa konala medzinárodná výstava psov DUODANUBE, ktorej sme sa zúčastnili. Konečne sa krásne predviedla naša kamarátka Brittany Nova Moravia a vybehala si V1, CAC aj CACIB. O titul BOB sa "pobili" s pekným mladým maďarským plemenníkom Hobo vom Schondratal.  Nakoniec si BOBa odniesol Hobo. Kompletné výsledky výstavy sú na www.hovawart-klub.sk. Čo nám ale urobilo najväčšiu radosť, bolo stretnutie s Batancovou dcérou Jázmin. Boli sme prekvapení, aká je už veľká a krásna. Podobá sa rovnakou mierou na otecka, ako aj na mamu Amidalu. Pár fotiek je vo fotogalérii


23.7.2012

Batanco a BorkaUplynulý víkend nás navštívila Batinova nová "nevesta" z Prešova, čierna fenka Anonymus Vivi, doma zvaná Borka. Už pri jej vystúpení z auta bol do nej Batino zaľúbený a skoro nám zbúral náš dočasný plot, aby sa k nej dostal. Pri nakrývaní sa však správal ako dokonalý romantik, čím akoby chcel Borke kompenzovať, že je taký veľký a ťažký a že jej škriabe chrbátik, keď na ňu naskakuje. Borka sa za pomoci svojej paničky držala statočne a krytie bolo úspešné. A dúfame, že aj plodné a že sa koncom septembra budeme môcť tešiť z narodených šteniatok :)  Foto z krytia.

 

24.6.2012

Dnes sme sa s Batancom zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov INTERCANIS Brno. V triede šampiónov získal Batanco hodnotenie V3. Posudzoval veľmi príjemný český rozhodca pán Ladislav Kukla. Kompletné výsledky výstavy sú zverejnené na klubovej stránke SHK.

 

20.6.2012

Síce je vonku veľmi horúco, ale my sa "neflákame" - trénujeme. Využívame posledné vhodné terény na stopovanie a spolu s Katkou a jej Britkou obiehame všetky polia v okolí, kde nie je príliš vysoká kukurica alebo tráva. Na posledné dva tréningy sa k nám pridali aj "majstri" Zuzka s Everestom, čomu sa veľmi tešíme, lebo sa od nich môžeme veľa naučiť. Okrem toho je s nimi vždy veľká sranda. No, a keďže sme sa stretli 3 baby (jedna ukecanejšia, ako druhá), tak naše stopovanie zvykne končiť za tmy :)  Baterky a lampáše = povinná výbava na stopy :)

 

3.6.2012

Dnes náš kamarát Everest Kráľovská stráž úspešne zložil stopársku skúšku FH-2. Napriek predchádzajúcim tráviacim ťažkostiam dosiahol na tejto náročnej skúške krásny výsledok - počet bodov 90, známka Veľmi dobre. Rozhodovala pani Marta Majtasová. Everestovi aj jeho paničke Zuzke posielame veľkú gratuláciu!

 

1.6.2012

Jágo  Jago v novom domoveJágo rastie ako "z vody" a zdá sa, že sa má v novom domove dobre.

 

 

 

24.5.2012

Pre záujemcov o šteniatko - v chovateľskej stanici Pusztai-Pandur je voľná krásna plavá fenka Iza.

 

23.5.2012

Batinova dcéra Jázmin sa bola prvýkrát kúpať a bola už aj na cvičáku :)


 

21.5.2012

Po veľkých prípravách sme sa zúčastnili jednej z najväčších výstav psov WORLD DOG SHOW 2012 v Salzburgu, Rakúsko. Celkovo bolo na túto súťaž prihlásených 90 hovíkov z celého sveta, a to „jeden krajší ako druhý". Posudzoval uznávaný odborník na plemeno, dlhoročný chovateľ hovawartov pán Michael Kunze z Nemecka. Pán rozhodca bol úplne užasný, mal veľmi dobrý prístup ku psom, dobré oko a celkovo vládla v kruhu dobrá atmosféra.

Obsadenie všetkých tried bolo bohaté, ale najviac asi v našej triede šampiónov – až 16 psov. Stretli sme výpravy z Ruska, Talianska, Slovinska, Čiech, Maďarska, Poľska, Fínska, Rakúska, Nemecka atd..

Síce sme si s Batancom nevybehali umiestnenie na stupienkoch, ale hodnotenie Excellent a poradie 6 zo 16tich špičkových šampiónov nás veľmi teší :))).

Nášmu kamarátovi Everestovi Kráľovská Stráž gratulujeme ku skvelému úspechu - vybehal si V2 res. CACA v pracovnej triede. Obaja boli so Zuzkou skvelí.

Napriek tomu, že v hale bolo veľmi dusno a husto, všetci psi to zvládli perfektne. Určite musíme pochváliť aj zástupcov Rakúskeho klubu hovawartov za výbornú organizáciu v kruhu. Čo nás milo prekvapilo – boli krásne poháre, ktoré pripravili pre víťazov a ktoré na záver posudzovania slávnostne odovzdávali.

Kompletné výsledky výstavy si môžete pozrieť na klubovej stránke SHK. Našu fotoreportáž nájdete tu.

Takže o rok WDS Budapešť !!!

 

14.5.2012

Ako sme sa dozvedeli zo stránky Pusztai-Pandur, Jaffa a Jágó už sú pri svojich nových rodinách. Držíme im palce, aby sa u nich mali aspoň tak dobre, ako Jázmin u Eriky.

 

6.5.2012

V deň 18. narodenín najmladšieho nechlpatého člena našej rodinnej svorky si Batanco takto užíval so svojou najdrahšou kamarátkou Astou. (Ps: tým nechlpatým členom je dcéra Viktória) 

   

 

4.5.2012

Jázmin, Jaffa a Jágó už majú 8 týždňov. Potešila nás správa od ich chovateľky Eriky Pálné, že Jázmin zostane u nej. Takto ju budeme môcť navštíviť častejšie. Jaffa a Jágó sa pomaly pripravujú na odchod do nových domovov.

 

29.4.2012

Celý uplynulý týždeň sme strávili na jarnom výcvikovom tábore SHK v Bojniciach. Už tradične to bola skvelá akcia. Skvelí ľudia, skvelí psi, skvelí výcvikári, perfektná nálada a super počasie. S Batancom sme si precvičili cviky poslušnosti, oprášili obranu a okrem toho sme chodili "okukávať" skúsenejších stopárov. Veľa sme sa od nich naučili. Na záver tábora sa uskutočnila klubová výstava, na ktorej posudzovala pani Dušica Bučer zo Slovinska. Po prvýkrát Batanco dostal hodnotenie VD. Pani rozhodkyňa napísala síce nádherný posudok, no známku mu znížila z dôvodu nie celkom optimálneho zhryzu horných zubov I1. Celkovo si na zuby dosť potrpela. Hodnotenia VD padali v hojnom počte v každej triede. Celkové víťazstvo BOB si vybehala naša mladá kamarátka Lenka s fenkou Aimie Sagbariam. Gratulujeme! Už teraz sa tešíme na letný tábor.

 

20.4.2012

Šteniatka majú už 6 týždňov. Foto.

 

8.4.2012   

Boli sme navštíviť šteniatka v Budapešti. Sú krásne, bacuľaté a mäkkučké. Psík Jágó sa hneď prejavil ako lovec - prvý si uchmatol hračku, ktorú sme každému priniesli a odniesol si ju do pelechu :)  Fenka Jaffa je už teraz veľmi hyperaktívna a zvedavá. Určite sa s ňou bude jej budúcim majiteľom dobre pracovať. Druhá plavá fenka Jázmin je taký malý prítulný filozof. Všetky tri sú rozkošné a prajeme im krásny život v dobrých rodinách. Viac fotiek vo fotogalérii

 

 

7.4.2012

Ako hovorieva naša dobrá známa výcvikárka Marta Majtasová: "skúška je od slova skúšať". A tak sme sa rozhodli necelý týždeň po FPR-2 vyskúšať FPR-3. Terény aj počasie boli ideálne, stopa našlapaná ukážkovo samotným pánom rozhodcom, avšak Batino si v tej svojej veľkej tvrdej hlave povedal, že stopovania už bolo pre tento týždeň dosť a po pár krokoch od nášlapu už stopu ignoroval. Zo skúšky sme samozrejme vyleteli. Príčinou bolo asi "pretrénovanie" a únava. Takže budeme skúšať ďalej.

 

1.4.2012

 Za veľmi bláznivého prvo-aprílového počasia sa nám v Šamoríne podarilo zložiť skúšku FPR-2. Pani rozhodkyňa Alžbeta Hinerová posudzovala všetky výkony veľmi prísne, ale spravodlivo. Napriek daždu, sneženiu a silnému  vetru sa tešíme z 87 bodov.

 

 

23.3.2012

Dostali sme smutnú správu. Fenka, ktorá sa narodila ako najmenšia, uhynula napriek tomu, že mala chuť do jedla a priberala na váhe. Je nám to veľmi ľúto. Ostatné šteniatka už majú dva týždne a majú sa k svetu. Tu je zopár fotiek.

 

8.3.2012

Batanco je tatinko! :)

Dnes sa narodili prvé Batancove detičky zo spojenia s maďarskou fenkou Pusztai-Pandur Amidala. Šteniatka sú štyri: 1 čzn psík, 1 čzn fenka a 2 plavé fenky. Veľmi sa z nich tešíme a prajeme im veľa zdravia a šťastný život! Fotogalériu šteniatok si môžete pozrieť tu.

 

3.3.2012

Včera a dnes nás bola navštíviť naša nová kamarátka fenka Adélka z Veterného Vrchu so svojou rodinou. Adélka mala „svoje dni“ a plánovali sme krytie, to však tak celkom nevyšlo. Batanco aj Adélka sa k sebe síce mali, ale viac by sa hrali, ako „plodili“. Možno nám to vyjde niekedy nabudúce.

 

4.2.2012

Predbežne máme potvrdené, že Amidala čaká šteniatka. Narodiť by sa mali okolo 8. marca.

 

4.2.2012

Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy psov DUO-CACIB BRNO v Českej republike. Posudzovala pani Janka Svobodová a v našej triede sa stretli skutočne nádherní psi. Zaujali nás hlavne dvaja bratia z Ruska: Augustin vom Klinov Hof a Akello vom Klinov Hof. Batanco sa v triede šampiónov umiestnil na štvrtom mieste, pretože po jesennom zranení chvosta nemal ešte dostatočne dorastenú srsť na konci chvosta a trochu to narúšalo celkový estetický dojem. Veľkú radosť sme mali z úspechu našej nevlastnej sestry Africy Neskrotná Vášeň, ktorá sa stala celkovým víťazom plemena. Gratulujeme!

 

4.1.2012

Batanco dnes prvýkrát kryl. Prišla za ním krásna fenka až z Budapešti – Pusztai-Pandur Amidala. Po niekoľkých skúšobných pokusoch sa Bati prejavil ako veľmi šikovný plemenník a bez problémov nakryl. Amida sa mu zjavne veľmi páčila. Tešíme sa na šteniatka.

 
Pes pre život, nie pre biznis