SK | EN

BATANCO NESKROTNÁ VÁŠEŇ

AKAWA EBRITTE

HOVAWART

Novinky 2013

31.12.2013

  ... a takto veselo nám bolo na Vianočnej dovolenke s celou rodinou v Zuberci ... ďaľšie foto tu.

 

15.12.2013

Hovi-výlet na hrad Tematín ...  dobrá nálada, veľká kopa šteniatok, ešte väčšia kopa dobrých ľudí, ďalšia kopa ploskačiek s potužujúcim obsahom, troška snehu, pekný výšľap ... takto nejako to vyzeralo: fotogaléria.

 

2.12.2013

Fotogaléria z DUO CACIB NITRADOG 2013 a následného "besnenia" šteniatok.

 

1.12.2013 - Jesenný súhrn:

 

Malí "Dubáci" - sú už všetci vo svojich nových domovoch a podľa doterajších správ sa im darí dobre. Ich nové rodiny si nevedia výber šteniatka vynachváliť, z čoho máme naozaj radosť. Častejšie sa budeme vídať s Batinovým menovcom, malým Batankom (doma ho volajú Bat), ktorý sa pridal k nám na cvičáku v Moste. Bat aj jeho pániček Rasťo sú šikovní a cvičenie ich oboch baví.

Na výstave v Nitre sme sa stretli aj s malou Blaicy (doma ju volajú Becky), ktorá sa po prvý krát popasovala s náročným prostredím výstavnej haly. Becky bola veľmi zlatá a i keď ju jej panička Zlatka musela do kruhu doslova odniesť na rukách, dostala od pani rozhodkyne pekný priaznivý posudok a známku VN1. Gratulujeme!

 

 

Pusztai Pandur Jázmin - je úspešná vo výstavných kruhoch. Na konte jej k titulu Hungária Junior Champion pribudli ďalšie CAC a na októbrovej medzinárodnej výstave v Komárome si vybehala aj tituly CACIB, 2013 Derby víťaz a dokonca aj BOS. Držíme palce, aby sa takto darilo i naďalej!

 

Britka - Kawina maminka v sebe veľký stopársky talent naozaj nezaprie. Po niekoľko mesačnej pauze sa Britka len tak vybrala na Prvý Česko-slovenský závod hovawartov 2013 do Brna a "s prstom v nose" si vyčuchala hneď prvé miesto v kategórii FPR3 (dostala 97 bodov)!  A akoby to nestačilo, tak si v novembri bez problémov ešte raz odčuchala skúšku FH1 v asi najhorších možných podmienkach, v silnom vetre a daždi, na krásnych 91 bodov! Fakt klobúk dole a verím, že Kawa po nej tento talent zdedila.

 

 

Batinko - sa občas zvezie s Kawou na cvičák a je veľmi rád, keď aj jeho vytiahnem "na plac" a prevetrám mu tam kožuch :)  Veľkým prekvapením pre nás bolo, že sa neplánovane popri Kawe "naklikal" aj on a vďaka klikeru ho cvičenie baví zasa o niečo viac. Kým nám počasie prialo, tak sme pravidelne dupali na poliach stopy. Dokonca sme si opäť skúsili skúšku FH1, avšak zatiaľ neúspešne. Na jar si dáme viac záležať na presnosti a technike a verím, že sa nám to už konečne podarí.

V tom čase už možno bude Batino opäť oteckom. V utorok 26.11.2013 k nám z ďalekej Prahy na krytie zavítala nádherná čiernoznaká fenka Heila wom Julienhof. Obaja chlpáči sa k sebe veľmi mali, tak dúfame, že o dva mesiace sa budeme tešiť z nádielky malých chlpatých guličiek. Ešte väčšiu radosť určite budú mať majitelia Heilinky Slávek a Věra, ktorí by si radi jednu malú chlpatú guličku nechali na dvore. Len ktovie, či sa tak bude tešiť aj Sven (Batinov otec), ktorý je na tom istom dvore domácim pánom :)

 

Akawa - čas letí a malá opica už oslávila polročné narodeniny. Zatiaľ pekne poctivo pokračujeme vo výcviku a napredujeme malými krôčikmi vpred. Koncom septembra sme začali pravidelne navštevovať cvičák v Moste pri Bratislave. 2x týždenne tam drilujeme poslušnosť pod vedením Evičky Panákovej a 1x týždenne chodíme "kúsať" na figurantov Šaniho a Peťa. Kawa sa zatiaľ javí ako všestranne nadaná a pri výcviku je pre ňu veľkým plusom jej temperament. Na obranách sa vo vyštekaní figuranta nedá zahanbiť ani pred ovčiakmi. Pri poslušnostiach sa učíme nové metódy, ako cvičenie s klikerom a pamlskovníkom a pritom hľadáme tú správnu cestu, ktorá by nám obom najlepšie sedela. Podstatné je, že nás cvičenie obe baví a máme z neho radosť!

Ale nechceme zostať iba pri výcviku a tak sme sa v sobotu 30.11.2013 zúčastnili medzinárodnej výstavy DUO CACIB NITRADOG 2013. Kawa si zabehala v triede dorastu so svojou sestričkou Ebinkou. Pani rozhodkyňa im obom dala veľmi podobné posudky a napriek malému problému pri  predvádzaní zubov Kawa tentoraz o kúsok predbehla Ebinku a dostala známku VN1. Nabudúce to môže byť naopak, lebo obe baby sú rovnako krásne a šikovné.

 

Baldovec - v dňoch 25.-28.10.2013 sme sa malá šteniatkovská partia (Amigo + Evička a Katka, Abbie + Jekyll + Ľubka, Dajka + Aďka, Akawa + ja) vydali na predĺžený výcvikový víkend hovawartov na neďalekú Moravu. Akciu organizovali priatelia z "Hovawart-pro-sport" a majú to naozaj "zmáknuté". Na poslušnostiach sa nám venovala už overená výcvikárka Mirka Marcišinová a na obranách figuroval Robert Fagoš, ktorý hovíkom naozaj rozumie. Počasie nám prialo a stihli sme si urobiť aj jeden stopársky tréning. Naše šteniatka dostali zabrať a náročné pre ne bolo určite aj spoločné ubytovanie v jednom apartmáne ... ale práve vďaka tomu bolo aj kopec srandy :)))  Dajke sa možno ešte grgá pri spomienke na tú klobásku, ktorú si uchmatla zo stola :))) Fotoreportáž z akcie zabezpečila naša šteniatkovská mama Katka: http://brittanynm.rajce.idnes.cz/Baldovec2013

 

22.9.2013

LVT Mošovce 2013 - oneskorené správy:

Koniec augusta sme s Batancom aj Akawou strávili na letnom výcvikovom tábore hovawartov v Mošovciach.  Batanco si kvôli predchádzajúcim zdravotným problémom urobil z tábora rekonvalescentnú dovolenku, ale  Kawa cvičila poctivo aj za neho. Po prvýkrát si vyskúšala obranu s ozajstným figurantom, ktorého úspešne  ponaháňala po cvičisku a ukradla mu korisť. Nevynechali sme ani stopovanie, socializáciu a zábavu s  ostatnými šteniatkami. A na záver sa Kawa zúčastnila s handlerkou Viktorkou svojej prvej výstavy. Síce sa neumiestnila na "stupňoch víťazov", ale od pani rozhodkyne dostala veľmi dobrý posudok so známkou VN - veľmi nádejná. Fotogaléria z tábora.

 

24.8.2013

Fotky z návštevy u malých "dubákov" a kontroly vrhu.

 

22.8.2013

Šteniatka z Dubákovho dvora už majú 8 týždňov. Svojich nových majiteľov si ešte hľadajú 1 psík (oteckov menovec) a 4 čiernoznaké slečny:

BATANKO:    BECKY:   BEX:

BLANCHE:    BLAICY:   

 

19.8.2013

Zdá sa, že Akawa zdedila samé dobré "pracovné" gény po rodičoch. Máme za sebou prvé tréningy stopovania a ukazuje sa, že nos má naozaj dobrý a záujem obrovský. Je to radosť s ňou pracovať:

 

A samozrejme ani Batino neleňoší:

 

 

19.8.2013

Do Kawinej fotogalérie sme pridali ďalšie fotky z našich letných výletov a spoločných "hrátok".

  S Batancom sme trénovali dlhodobé odloženie :)))

 

7.8.2013

Trochu letnej romantiky:

  

 

28.7.2013

   Akawa - akrobatka:)

Ďalšie fotky z našich prvých vychádzok sú pridané v Kawinej fotogalérii.

 

27.7.2013

Cez týždeň sme boli navštíviť Batancove šteniatka z Dubákovho dvora, ktoré už majú 4 týždne a začínajú robiť doma "neplechu". Rastú ako z mlieka :)  Pre záujemcov o malé neposedné chlpaté guličky sú ešte voľné tri čiernoznaké fenky a dvaja psíkovia. Viac fotografií tu.

          

 

26.7.2013

Akawa - krotiteľka hadov :)

 

19. - 23.7.2013

 Cez víkend sa naša svorka rozrástla o nového člena - malé čiernoznaké okaté šidlo Akawu Ebritte. Kawa sa u nás veľmi rýchlo udomácnila a s Batinom tvoria podarenú dvojicu. Hneď v prvý deň začala perfektne reagovať na meno, všetko preskúmala a ubytovala sa v koterci, do ktorého si nosí všetky svoje úlovky (hračky, topánky, vedierka...). Učí sa veľmi rýchlo - už pozná povel "fuj", pekne príde na privolanie "ku mne" a predsadne si (podľa vzoru Batina). Z čoho máme veľkú radosť, je jej záujem o aport a lovenie koristi. V týchto hrách je veľmi šikovná a vytrvalá. V nedeľu sme boli na prvom malom výlete pri jazere a bez väčších problémov sa zoznámila s veľkou vodou. Za tých pár dní si nás všetkých získala svojím úžasným temperamentom a neskutočným pohľadom jej tmavých očí.  Kawina fotogaléria.

Veľmi, veľmi ďakujeme jej maminke Brittany Nova Moravia a našej skvelej kamarátke Katke, že k nám toto nádherné malé stvorenie mohlo prísť :)))

 

20.7.2013

Čas letí a šteniatka majú zasa o týždeň viac :)  Objavujú nové veci ... trávnik, kosačku, pouličný ruch ... veď všetko je také zaujímavé ... Plavá fenka so zelenou stužkou si už dokonca našla aj novú budúcu rodinu. Ostatné šteniatka si ešte nových páničkov hľadajú. A na dvore zatiaľ prebiehajú prvé súboje a naháňačky.

       

 

10.7.2013

Axine a Batinove šteniatka dnes majú už dva týždne a rastú neuveriteľne rýchlo. Do fotogalérie sme pridali ich prvé fotografie.

 

2.7.2013

Šteniatka sú na svete - Batanco je opäť tatinko!

26.6.2013 sa Adélke z Veterného vrchu narodilo 9 krásnych veľkých šteniatok v zložení: 1 plavý psík, 2 čzn psy, 2 plavé fenky a 4 čzn fenky. Ako sa im darí a ako rastú, môžete sledovať tu

 

2.6.2013

Ahojte, ja som KAWA, vlastne sa volám Akawa Ebritte. Narodila som sa 24.5.2013 maminke Brittany Nova Moravia a oteckovi Hobo vom Schondratal. Mám štyroch súrodencov, ich fotky si môžete pozrieť na www.ebritte.eu. Bývam v Dunajskej Lužnej, ale o pár týždňov sa budem sťahovať do nového domova do Rovinky, kde na mňa už netrpezlivo čaká môj budúci veľký brat Batanco spolu so svojou svorkou. Vraj ma bude ochraňovať a učiť. Teraz už ale musím ísť do mliečneho baru...

AKAWA 1 AKAWA a surodenci AKAWA 2

 
21.5.2013

Dobré správy - sono potvrdilo, že Adélka čaká šteniatka a teda Batino bude opäť oteckom! Šteniatka by sa mali narodiť 23.6.2013 a k odberu budú v druhej polovici augusta. Viac informácií o očakávaných šteniatkach: http://dubakovdvor.webnode.sk/steniatka/.

 

21.5.2013

V piatok 17.5.2013 sa v Budapešti konala Svetová výstava psov, na ktorej sa krásne predviedla Batancova dcéra Pusztai-Pandur Jázmin. V triede mladých v konkurencii 10 sučiek získala ocenenie Výborná 2 a takmer zopakovala úspech svojho otca zo Svetovej výstavy z roku 2009, keď sa Batanco stal Svetovým víťazom mladých :)

V sobotu 18.5.2013 sa konala Klubová výstava Maďarského klubu hovawartov, kde sa opäť Jázmin zúčastnila a tentoraz si v triede mladých vybehala prvé miesto a ako bonus pridala aj titul "Najlepší mladý klubovej výstavy". Týmto víťazstvom splnila Jázmin podmienky pre udelenie titulu HUNGÁRIA JUNIOR CHAMPION!

Medzi mladými psami sa vystavoval aj náš ďalší potomok Pusztai-Pandur Jágo s takisto krásnym umiestnením Výborný 3.

 

28.4.2013

Dnes naše "chlpaté decko" oslavuje svoje 5. narodeniny!

Batino, prajeme Ti, aby si s nami ešte veľmi dlho pobudol v plnom zdraví! Ďakujeme Ti, že nám dávaš toľko radosti a sľubujeme, že Ti čoskoro zaobstaráme kamarátku, aby Ti bolo doma ešte veselšie!

 

27.4.2013

Krytie AdelkaŽe sú chlapi prelietaví, to je všeobecne známe, ale už ani medzi psami tá vernosť nie je istá :)  V posledných týždňoch, keď naokolo hárali všetky fenky od susedov, bol Batanco zaľúbený každý týždeň do inej. A minulý víkend svoju náklonnosť prejavil naplno k fenke Adélke z Veterného vrchu. Dúfame, že s následkami :)))   Dátum krytia: 21. a 22.4.2013.

 

10.4.2013

Malý Arthur aj s jeho maminou Vivi majú už svoju webovú stránku: www.merlinovdvor.webnode.sk

 

5.4.2013

Veľmi nás teší, že dostávame pravidelne informácie o tom, ako sa darí Batancovým potomkom. Erika nám poslala najnovšie fotografie z tréningu Jázmin. Je veľmi šikovná, rýchlo sa učí a práca ju veľmi baví.

 

3.4.2013

Dnes Batanco absolvoval očné testy a výsledok je - negativ :)

 

30.3.2013

Minulý víkend sme si urobili malý výlet do Budapešti s našou kamarátkou a tréningovou parťáčkou Britkou a jej majiteľmi. Britke dozrel čas na prvé potomstvo a tak bola úspešne "zasnúbená" s krásnym maďarským plemenníkom, ktorý má veľmi dobrú povahu a čistú nemeckú krv Hobom vom Schondratal. Dúfame, že sa z tohto spojenia narodí veľa krásnych chlpatých štekajúcich "kuriatok".  A keďže Hobova majiteľka Erika je súčasne majiteľka Batancovej dcéry Jázmin, tak sme sa mohli vytešiť aj s ňou :) 

 

23.2.2013

Do Arthurovej fotogalérie pribudli nové fotky. Od jeho paničky Zuzki sme sa dozvedeli, že: "je poriadne živý, stále niečo vyparatí. Rád aportuje loptičku a ešte radšej sa s ňou potom naťahuje s babami. Keď ide okolo, nikdy mi nezabudne stiahnuť rukavicu z ruky a rozbehne sa s ňou preč. Odfotiť ho v kľude je naozaj umenie." Tak to máme radosť :)

 

23.2.2013

Jago a Jazmin Budapest Fehova Winter Dog ShowJágo a Jázmin sa úspešne prezentujú na výstavách a robia tak radosť nielen svojim paničkám, ale aj nám:

15.2.2013 na výstave Budapest FEHOVA Winter Dogshow Jázmin v triede mladých získala hodnotenie Exc.1 . HPJ, Best Young!  A 17.2.2013 na rovnakej výstave v triede mladých si vybehali: Jázmin Exc.1 , HPJJágo VG.2. Gratulujeme!

 

14.2.2013

Naša kamarátka Erika Pálne nás potešila fotkami Pusztai-Pandur Jaffy, ktorú sme nevideli už niekoľko mesiacov. Jaffa sa veľmi podobá na svoju sestru aj na otecka :)   foto tu

 

6.2.2013

Batancova dcéra Jázmin sa mení zo šteniatka na krásnu psiu slečnu. Do fotogalérie sme pridali niekoľko jej nových fotiek. Ona i jej súrodenci už majú 10 mesiacov.

 

3.2.2013

 

Ani mrazivé zimné počasie nás neodradí od šantenia v snehu s "fenkovským háremom" :)))   ...ďalšie foto

 PF 2013


 

 
Pes pre život, nie pre biznis