SK | EN

BATANCO NESKROTNÁ VÁŠEŇ

AKAWA EBRITTE

HOVAWART

Novinky 2014

 

22.11.2014

Keďže máme takú peknú jeseň a našu malú šteňacinku Kawušku od malička veľmi baví stopovanie, tak som sa rozhodla preveriť jej čuchacie schopnosti na prvej stopárskej skúške FPR-1.  Pole bolo úplne nádherné s jemnou oziminkou, počasie ideálne, skvelý pán rozhodca Milan Kadlecaj a my dve nachystané. Akawa sa tvárila veľmi seriózne (skoro ako jej maminka), nášľap dôkladne prečuchala, prvý úsek išla bezchybne (mali sme tam aj dve nechcené kríženia, ktoré si iba krátko overila), prvý lom bol čistý, prvý predmet trošičku krivo zaľahnutý, druhý lom trošku viac preverovaný, v treťom úseku už viac overovala zvieracie stopy a kvôli tomu prehliadla druhý predmet, čo nám zobralo 10 bodov z hodnotenia (predsa len potrebuje ešte nazbierať viac skúseností). Celkové body = 86, známka: dobre.

A tak nám naša 18mesačná "slečna" napriek môjmu jarnému zraneniu kolena, ktoré nás vo výcviku dosť pribrzdilo, úspešne zavŕšila tohoročnú skúškovú sezónu svojou už treťou zloženou skúškou. Šikovná je to babizňa :)

 

22.11.2014

A ešte jeden veľký oznam:  Kawinej maminke  sučke Brittanny Nova Moravia ako úplne prvému hovawartovi zo Slovenska bol priznaný titul  ŠAMPIÓN IHF!  Získať tento titul nie je vôbec jednoduché. Pes/sučka sa musí stať až 3-násobným víťazom špeciálnej alebo klubovej výstavy hovawartov.  Ale naša maminka Brittka je taká krásna, že s tým nemala až také ťažkosti :)))  Gratulujeme a veľmi sa z toho tešíme!

 

17.11.2014

Aj panička čiernej fenky W.W.W. Itsy-Bitsy Nicetsy (doma volanej Kelly) nám pravidelne posiela informácie, ako sa Batancovej dcére darí. Kelly sa tiež pripravuje na kariéru terapeutického psa a prechádza rovnakým výcvikom ako jej plavá sestra Nevada.

Nicetsy 6 mesiacov 1   Nicetsy 6 mesiacov 2   Nicetsy 6 mesiacov 3

 

17.11.2014

Akawa na Bratislavskom preteku - fotky.

Fotogaléria všetkých účastníkov preteku: 1. časť  a  2. časť

 

9.11.2014

BHDnes sa v KK Most konal 3. ročník Bratislavského preteku so zadaním skúšky. V kategórii BH/VT v konkurencii 16 účastníkov rôznych plemien nastúpilo na pľac už osvedčené súrodenecké trio: Abbie EbritteAkawa Ebritte a Amigo Ebritte. Atmosféra preteku bola veľmi náročná nielen kvôli početnému obsadeniu pretekárov, prísnejšiemu pretekovému posudzovaniu, ale aj vzhľadom na rušivé publikum. Všetci traja "ebriťáci" však v tejto skúške úspešne obstáli: Akawa so 44 bodmi, Amigo s 52 bodmi a Abbie s krásnymi 54 bodmi. Naša Kawuška tak má na svojom konte pripísanú už druhú skúšku v krátkom čase. Posudzovala pani rozhodkyňa Alžbeta Jamnikar. Tešíme sa a gratulujeme súrodencom!

Na preteku sa v kategórii Upr2 zúčastnili aj náš Batanco s Viktorkou. Štastie im však dnes neprialo - Batanco si pri preskoku cez prekážku zranil labku a musel svoju účasť predčasne ukončiť ... alebo že by si chcel vynútiť extra pozornosť, beťár jeden? :)))

 

5.11.2014

Sme naozaj veľmi radi, keď dostávame správy o tom, ako sa darí Batancovym šteniatkam a keď nám ich noví majitelia píšu, akí sú s nimi spokojní a šťastní a posielajú nám ich aktuálne fotky :)  Teraz sme takúto peknú správu dostali od Anity z Maďarska, ktorá si ako chovateľka nechala plavú fenku W.W.W. Itsy-Bitsy Nevada. Anita sa Nevade poctivo venuje a pripravuje ju okrem iného aj na prácu canisterapeutického psa. Nevada má teraz 6 mesiacov a je veľmi hravej a vyrovnanej povahy. A má fakt stráášne rada deti :)  Anita nám poslala aj fotky, ako si spolu dobre rozumejú:

http://gallery.site.hu/u/W_W__Itsy_Bitsy/Nevada/6_honapos/

http://gallery.site.hu/u/W_W__Itsy_Bitsy/Nevada/Terapia_001/

 

27.10.2014

Akawa Ebritte na European dog show 2014 - video

 

26.10.2014

AKAWA EBRITTE - EURÓPSKY VÍŤAZ 2014          

Uplynulý víkend sa v Brne konala Európska výstava psov 2014. Akawu sme prihlásili do medzitriedy s nie veľmi vysokými ambíciami, veď je to predsa veľká výstava s bohatým obsadením. Na výstavu bolo prihlásených celkovo 73 hovawartov z celej Európy, z toho asi polovica fenky a polovica psi. Posudzoval rozhodca z Chorvátska pán Damir Skok. Celá výstava mala hladký a dosť rýchly priebeh, v kruhu všetko šlapalo bez zbytočných zádrhelov. Naše zohraté výstavné duo Akawa + Vikina sa v prvom kole krásne predviedli a získali hodnotenie Výborná 1 CAC. Už v tomto momente sme sa veľmi tešili. Ale najväčšie prekvapenie a radosť prišli, keď opäť nastúpili do výstavného kruhu už aj spoločne s víťazkami z ostatných tried. Pán rozhodca sa ani dlho nerozhodoval a Kawuške pridelil titul CACIB a s ním aj ďalší titul Európsky víťaz !!!  To sme už od radosti pomaly ani nedýchali...  Baby si v kruhu zabehali ešte raz, keď sa súťažilo o BOBa. Tento titul Akawe unikol iba o vlások, lebo bolo vidno, že sa rozhodcovi veľmi páčila a dosť po nej pokukoval. BOBa si však nakoniec domov odniesla víťazka veteránov, ktorá si ho naozaj zaslúžila. 

Slovenský chov úspešne zastúpili aj ďalší hovawarti, z ktorých najväčší úspech získal Batancov nevlastný brat Cody Neskrotná vášeň - V1, CAC, CACIB, Európsky víťaz 2014, BOS !  Ešte raz mu gratulujeme!

Táto prestížna výstava opäť potvrdila, že na Slovensku máme naozaj kvalitný chov hovawartov a my sme veľmi  "happy", že máme to šťastie mať doma na jednom dvore jedinečnú dvojicu:

Akawa Ebritte - Európska víťazka 2014   a   Batanco Neskrotná vášeň - Svetový víťaz mladých 2009

 

       
       

Za fotky z posudzovania Akawi ďakujeme našim českým priateľom Dite a Standovi, majiteľom Alfréda ze Světlovských luk. Viacej fotiek z výstavy umiestnili tu.

 

26.10.2014

Batancova dcéra Pusztai-Pandur Jázmin splnila dňa 5.10.2014 podmienky na priznanie titulu Hungarian Show Champion!  Posielame jej veeľkú gratuláciu!

 

26.10.2014

Akawe sme do fotogalérie pridali fotky zo skúšky BH-SK.

 

21.10.2014

Dobré správy k nám dorazili od Batancových detičiek z neďalekého Maďarska aj z ďalekej Ameriky:

HU: Pusztai-Pandur Jágó sa veľmi úspešne predviedol na Klubovej výstave Maďarského hovawart klubu a okrem prvého miesta v otvorenej triede a titulu CAC si na svoje konto pripísal ešte špeciálny titul "najkrajší čiernoznaký pes výstavy". A takýto "samec" z neho už narástol:  
USA: Na výstave psov v Portlande mali svoju výstavnú premiéru hneď dve Batancove dcéry z vrhu A-Bohaemic: blondínka Amerika Bohaemic a čiernoznaká Albertina Bohaemic. Obidve sa predvádzali v triede mladých a sestersky sa podelili o prvé dve miesta. Albertina 1. a Amerika 2. miesto v triede.  Okrem toho si Albertina domov odniesla aj ocenenie "najlepší mladý pes".  A tu sú spolu sestričky:
V USA býva ešte jedno Batancove šteniatko Alcron Bohaemic a darí sa mu tam veľmi dobre:

Viac fotiek sme pridali každému šteniatku do jeho vlastnej fotogalérie.

Tešíme sa z každého úspechu Batancových potomkov a hlavne z ich dobrého zdravia a skvelých rodín, ktorým robia radosť.

 

19.10.2014

Dnes sme si s Akawou po prvýkrát vyskúšali atmosféru ostrej skúšky, a to BH-SK.  Ukázalo sa, že ešte máme čo docvičiť a že potrebujeme viac popracovať aj na socializácii voči "ujom rozhodcom" :)
Akawa skúšku splnila, i keď s minimálnym počtom bodov 35. Dúfame, že výsledky ďalších skúšok v budúcnosti budú o niečo lepšie.

Oveľa úspešnejšie sa predviedli súrodenci Amigo s počtom bodov 46 a Abbie so 43 bodmi. Obom srdečne gratulujeme!
Výkon súrodeneckého tria na cvičisku v KK-Most prísnym okom posudzoval rozhodca pán Dušan Majtas.

 

11.10.2014

Pridávame malé video z výstavy: tu a pár fotiek tu.

 

4.10.2014

Dnes sme sa s Akawou zúčastnili na Medzinárodnej výstave psov DANUBEDUOCACIB Bratislava. Kawuška sa vystavovala v strednej triede a pánovi rozhodcovi Matakovičovi Bojanovi z Chorvátska sa páčila zo všetkých štyroch predvedených sučiek najviac. Takže dnešný výsledok:  V1, CAC, res. CACIB !  

 

 

16.9.2014

A tu sú sľúbené fotky z Klubovej výstavy hovawartov v meste Wiehl v Nemecku, na ktorej sa s veľkým úspechom predviedli v triede dorastu Batancovi potomkovia  <a href="http://www.working-dog.eu/dogs-details/

 
Pes pre život, nie pre biznis